اگر فعال یا سرمایه‌گذار در بازارهای مالی هستید لازم است که روزانه پیگیر اخبار و تحلیل‌های مربوط به آن‌ها باشید. تنها اخبار نیستند که در بازارهای مالی فراز و نشیب زیادی ایجاد می‌کنند، بلکه تغییرات بنیادی در شبکه‌های مخصوص به آن‌ها نیز در قیمت آینده‌ی آن‌ها تأثیر فراوانی دارد. بنابراین در این قسمت قصد داریم تا شما را با اخبار روز بازارهای مالی و همچنین بحث‌های مهم و پایه در دنیای کریپتوکارنسی آشنا کنیم.

وبلاگ آموزشی حسینی فایننس

همه چیز در مورد ایردراپ (Airdrop)
8995

همه چیز در مورد ایردراپ (Airdrop)

ایردراپ به یکی از روش‌های بازاریابی و تبلیغات گفته می‌شود که در آن پروژه‌های جدید دنیای کریپتو بخشی از موجودی ارز دیجیتال خود را به رایگان در بین شرکت‌کنندگان تقسیم می‌کنند.
عرضه اولیه سهام چیست؟
741

عرضه اولیه سهام چیست؟

عرضه اولیه برای شرکت‌ها، یک چالش است که هم می‌تواند سود آفرین باشد و هم زیان‌ده. شرکت‌هایی که قصد ارائه عرضه اولیه در بازار بورس و اوراق بهادار دارند، باید مراحلی از جمله پذیره نویسی و تکمیل مستندات را به نحوی انجام دهند که مورد قبول سازمان بورس و اوراق بهادار باشد.
بلاک چین چیست؟
8981

بلاک چین چیست؟

بلاک چین به عنوان یکی از انواع دفترکل توزیع‌شده اولین بار با شبکه‌ی بیت کوین به دنیا معرفی شد. کاربرها در یک شبکه‌ی بلاک چین امکان ارتباط همتابه‌همتا (P2P) دارند و شبکه می‌تواند بدون نیاز به واحد کنترل مرکزی کار کند. اطلاعات در قالب بلاک‌های رمزنگاری‌شده در زنجیره‌ی بلوکی ذخیره می‌شوند و دستکاری آن‌ها تقریبا غیرممکن است.
پرایس اکشن چیست؟ آموزش الگوها و روش معامله
8701

پرایس اکشن چیست؟ آموزش الگوها و روش معامله

پرایس اکشن یکی از روش‌های برتر معامله‌گری در بازاراهای مالی است و در عین سادگی، با درک عمیق حرکات قیمت همراه است. یک معامله‌گر به روش پرایس اکشن به جای بررسی فاکتورهای مختلف و استفاده از اندیکاتورهای گوناگون، روی سطوح مهم قیمت و روندهای اصلی متمرکز می‌شود. در ادامه بیشتر با پرایس اکشن آشنا می‌شویم.
انواع بازار مالی را بشناسید
10823

انواع بازار مالی را بشناسید

بازارهای مالی یکی از مهم‌ترین ارکان اقتصادی هر کشور و هم‌چنین دنیا محسوب می‌شوند. انواع بازار مالی شامل، بازار سهام، بازار اوراق قرضه، بازار مشتقات، بازار کالاها، بازار رمزارزها و ... هستند که و در تمام آن‌ها،‌ سرمایه‌گذارها و معامله‌گر‌ها به دنبال یافتن دارایی‌های ارزشمند برای سرمایه‌گذاری هستند. انواع بازار مالی را بشناسید.
ارز دیجیتال بیت کوین (Bitcoin) چیست؟
8541

ارز دیجیتال بیت کوین (Bitcoin) چیست؟

بیت کوین یک سیستم پولی جهانی است که روی بستر غیرمتمرکز بلاک چین پیاده‌سازی شده و به کاربرها این امکان را می‌دهد که از هر جای دنیا به هر مقصد دلخواه، هر مقدار پول را با کارمزد خیلی کم، جابه‌جا کنند. اختراع بیت کوین توانست حوزه‌ی جدیدی از تکنولوژی و به تبع آن بازارهای مالی را به دنیا معرفی کند.
راه های کسب درآمد از ارزهای دیجیتال
24132

راه های کسب درآمد از ارزهای دیجیتال

تکنولوژی بلاک چین و کریپتوکارنسی‌ها در حال تبدیل‌شدن به یک بازار بزرگ مالی در دنیا هستند. در این مقاله به بررسی راه های کسب درآمد از ارزهای دیجیتال پرداخته و شما را با پتانسیل‌های این بازار بیشتر آشنا می‌کنیم.
کیف پول دیجیتال چیست؟
14724

کیف پول دیجیتال چیست؟

تمامی ارزهای دیجیتال باید در یک کیف پول دیجیتال نگهداری شوند. کیف پول‌های دیجیتال پلتفرم‌هایی هستند که می‌توان ارزهای دیجیتال را به منظور بالاتر بردن ضریب اطمینان در آن‌ها نگهداری کرد.
سبدگردانی چیست و چگونه انجام می شود؟
11223

سبدگردانی چیست و چگونه انجام می شود؟

در این مقاله به توضیح مفهوم سبدگردانی می‌پردازیم و توضیح می‌دهیم که چگونه با استفاده از این روش، سود حاصل می‌شود. همچنین شخص سبدگردان را معرفی کرده و شرح می‌دهیم که یک سبدگردان باید بر پایه‌ی چه اصولی، به این کار بپردازد.
آیا استخراج ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱ به صرفه است؟
36536

آیا استخراج ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱ به صرفه است؟

استخراج ارز دیجیتال یکی از فعالیت‌های پرسود ولی پردردسر در حوزه‌ی رمزارزها است که عوامل مختلفی در تعیین میزان این سودآوری دخالت دارد. در این مقاله خواهید دید که آیا استخراج ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱ مقرون به صرفه و سودآور است یا خیر.
۱۰ ارز دیجیتال برتر برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۱
3173813

۱۰ ارز دیجیتال برتر برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۱

سال ۲۰۲۱ میلادی تاکنون سال بسیار خوبی برای ارزهای دیجیتال بوده است و این رمزارزها توانستند رشد خوبی داشته باشند. با این حال هنوز هم فرصت‌های خوب سرمایه‌گذاری دیگری در این سال وجود دارد که به آن‌ها اشاره می‌کنیم.
معرفی ۱۰ روش برتر ترید ارز دیجیتال
37315

معرفی ۱۰ روش برتر ترید ارز دیجیتال

معامله‌ گران و فعالان حوزه‌ی ارزهای دیجیتال از چه استراتژی و شیوه‌های معاملاتی برای کسب درآمد استفاده می‌کنند؟ در این مقاله با بررسی و ارائه‌ نکات کاربردی درباره‌ی ۱۰ استراتژی معاملاتی مختلف به شما کمک می‌کنیم تا مسیر خود را برای فعالیت در بازار رمز ارزها زودتر پیدا کنید.
تریدر یا معامله گر (Trader) کیست؟
326410

تریدر یا معامله گر (Trader) کیست؟

تریدر یا معامله گر کیست؟ در این مقاله اطلاعات مفیدی درباره‌ی شغل معامله گری به شما ارائه می‌دهیم و در ادامه به مباحثی مانند مهارت‌های لازم برای فعالیت در حرفه‌ی معامله گری و ویژگی‌های یک تریدر موفق می‌پردازیم.
نرخ بهره (Interest Rate) چیست؟
312112

نرخ بهره (Interest Rate) چیست؟

بهره یک عامل انگیزه‌بخش در مسائل مالی است و باعث می‌شود وام‌دهنده در بلندمدت متضرر نشود و سود کسب کند. تعیین نرخ بهره بر عهده‌ی بانک مرکزی هر کشور است. بالا و پایین رفتن نرخ بهره تأثیر مستقیمی در حجم نقدینگی و تورم در یک کشور دارد.