اگر فعال یا سرمایه‌گذار در بازارهای مالی هستید لازم است که روزانه پیگیر اخبار و تحلیل‌های مربوط به آن‌ها باشید. تنها اخبار نیستند که در بازارهای مالی فراز و نشیب زیادی ایجاد می‌کنند، بلکه تغییرات بنیادی در شبکه‌های مخصوص به آن‌ها نیز در قیمت آینده‌ی آن‌ها تأثیر فراوانی دارد. بنابراین در این قسمت قصد داریم تا شما را با اخبار روز بازارهای مالی و همچنین بحث‌های مهم و پایه در دنیای کریپتوکارنسی آشنا کنیم.

وبلاگ آموزشی حسینی فایننس

نرخ بهره (Interest Rate) چیست؟

نرخ بهره (Interest Rate) چیست؟

بهره یک عامل انگیزه‌بخش در مسائل مالی است و باعث می‌شود وام‌دهنده در بلندمدت متضرر نشود و سود کسب کند. تعیین نرخ بهره بر عهده‌ی بانک مرکزی هر کشور است. بالا و پایین رفتن نرخ بهره تأثیر مستقیمی در حجم نقدینگی و تورم در یک کشور دارد.
سرمایه گذاری در بیت کوین چگونه است؟

سرمایه گذاری در بیت کوین چگونه است؟

بیت کوین اولین،‌ تأثیرگذار‌ترین و محبوب‌ترین پروژه‌ی کریپتویی و پادشاه ارزهای دیجیتال است. سرمایه گذاری روی رمز ارز بیت کوین یکی از پرریسک‌ترین و در عین حال پرسودترین فعالیت‌ها در بازارهای مالی شناخته می‌شود. در این مقاله درباره‌ی نکات مهمی صحبت می‌کنیم که بهتر است هر سرمایه‌گذار قبل از ورود به بازار بیت کوین بداند.
استیبل کوین (Stablecoin) چیست؟

استیبل کوین (Stablecoin) چیست؟

استیبل کوین به نوعی از ارزهای دیجیتال که نوسان قیمتی بسیار کمی دارند، گفته می‌شود. این ارزها با هدف ثابت ماندن قیمت، ساخته شده‌اند تا انجام معاملات مختلف در صرافی‌ها و سایر پلتفرم‌های کریپتویی ساده‌تر انجام شود. در این مقاله به طور کامل به استیبل کوین‌ها و انواع و ویژگی‌های آن‌ها خواهیم پرداخت.
مدیریت ریسک (Risk Management) چیست؟

مدیریت ریسک (Risk Management) چیست؟

مدیریت ریسک کمک بزرگی به معامله‌ گران عزیز می‌کند تا بتوانند به‌درستی در شرایط بحرانی به موفقیت گذر کنند، درواقع آگاهی از این ابزار تبعات خوبی را برای یک معامله‌ گر در پی دارد زیرا تمام نکات کلیدی معامله در حوزه‌های مالی را به علاقه‌مندان به ترید آموزش داده و باعث متفکرانه عمل کردن در انجام معاملات می‌شود.
تریدر یا معامله گر (Trader) کیست؟

تریدر یا معامله گر (Trader) کیست؟

تریدر یا معامله گر کیست؟ در این مقاله اطلاعات مفیدی درباره‌ی شغل معامله گری به شما ارائه می‌دهیم و در ادامه به مباحثی مانند مهارت‌های لازم برای فعالیت در حرفه‌ی معامله گری و ویژگی‌های یک تریدر موفق می‌پردازیم.
ترید ارز دیجیتال چیست؟ آموزش ترید در صرافی

ترید ارز دیجیتال چیست؟ آموزش ترید در صرافی

بازار ارزهای دیجیتال بازار پرنوسانی است که با ترید اصولی در آن می‌توان به سوددهی قابل توجهی رسید. در این مقاله با روش‌ های ترید آشنا خواهید شد و در انتها خواهید دید که چگونه می‌توان با استفاده از صرفی‌ های خارجی یا داخلی ترید انجام داد.
آیا استخراج ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱ به صرفه است؟

آیا استخراج ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱ به صرفه است؟

استخراج ارز دیجیتال یکی از فعالیت‌های پرسود ولی پردردسر در حوزه‌ی رمزارزها است که عوامل مختلفی در تعیین میزان این سودآوری دخالت دارد. در این مقاله خواهید دید که آیا استخراج ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱ مقرون به صرفه و سودآور است یا خیر.